Kartlı Geçiş Sistemleri; can, mal, bilginin korunması amacıyla belirlenmiş noktalardan geçişleri kontrol etmeye yarayan çözümlerdir. Kartlı geçiş sisteminin personel devam takip sistemleri ile entegre imkânı da bulunmaktadır.

Güvenlik amacıyla kurulan Kartlı Geçiş Sistemleri kim, nerede, ne zaman sorularına cevap verir. Kullanıcıların bu sorular çerçevesinde yetkilerinin tanımlanmasını sağlar, geriye dönük raporlama imkanı verir.

Personel devam  takip kontrol sistemleri, işletme içinde belirlenmiş kontrol noktalarındaki geçiş hareketlerini, yasal mevzuatlara, vardiya saatlerine ve işletmenin özel koşullarına göre anlamlı hale getirerek, her personelin o ay içindeki çalışma saatini tespit eder, personel bilgilerini saklar ve bordroya esas teşkil eden puantaj bilgisini oluşturur.

Ziyaretçi kartları, herhangi bir kişiye atanmayan ortaklaşa kullanılan kartlardır ve sadece kapı açıp kapatmak için kullanılır.

Geçiş kontrol sistemleri ile kullanıcılar; şifre, parmak izi, yüz tanıma, özelliklerinden bir veya birkaçı kullanılarak sisteme tanıtılabilir. Bu sistem sayesinde turnikeler, araç bariyerleri, kilitler ve otomatik kapılar gibi yerlerde kontrol sağlanabilir.

Cenetric, kartlı geçiş sistemlerinde paket çözümlerin yanı sıra projeye özel çözümler de sunabilmektedir.